GSL și GSP au acționat concomitent pe străzile din municipiu

Săptămâna trecută, cele două societăți subordonate Consiliului local, Giurgiu Servicii Locale, respectiv Giurgiu Servicii Publice

au desfășurat, în paralel, activități de toaletare și întreținere a domeniului public.

În timp ce angajații Giurgiu Servicii Locale au toaletat și au cosit iarba în cartierul Tineretului Sud, sensuri giratorii, parcuri,

ANL Steaua Dunării și zona centrală, Giurgiu Servicii Publice a continuat activitățile de dezinsecție planificate și a remediat defecțiunile iluminatului public din cartierul Tineretului Sud.

De asemenea, au fost executate și lucrări de reparații la băncile și locurile de joacă din mai multe parcuri.

Acțiunile de toaletare și întreținere a domeniului public vor continua în cartierul Oinac, dar și pe alte străzi din municipiul Giurgiu.

Ultima modificare: 28.07.2022 – 16:59 de către Administrator

Anteriorul Cod portocaliu pentru municipiul Giurgiu